| Alecz_Alexandru_1992 a întrebat:

Ce credeti ca va pica la sub III bacalaureat la romana in sesiunea 2. Multi zic ca dramaturgia ca se fac 160 de ani de la nasterea lui Caragiale si 100 de ani de la moartea lui... pareri?

Răspuns Câştigător
| cristianfrunza a răspuns:

Nu cred ca dramaturgia, NO way! Dramaturgia a picat la bacalaureatul olimpicilor din sesiunea Iunie 2012! big grin Eu as miza pe Ultima noapte de dragoste, sau Testament(poezie). Invata-ti Testament ca stiu ce zicbig grin

| Alecz_Alexandru_1992 explică (pentru cristianfrunza):

Si poezia a picat in prima sesiune.

| Alecz_Alexandru_1992 explică (pentru cristianfrunza):

Nu te supara ca te intreb dar stii sigur ca o sa pice ceva din aceste opere. Astept raspuns urgent iti dau funda orice.

8 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Da

| Roxana876 a răspuns:

Eu cred ca anul viitor va pica un roman: Ion, Mormetii etc
anul acesta am fost sigura ca imi va pica poezie si chiar a picatlaughing deci cine stie, poate am dreptate si acum.

| Roxana876 a răspuns:

Aa ziceai de sesiunea aceasta de toamna? probabil tot o poezie

| Alecz_Alexandru_1992 explică (pentru Roxana876):

Oare tot poezie multi zic ca anul asta pica romanu acum...

| Roxana876 a răspuns (pentru Alecz_Alexandru_1992):

De ce nu le-ai invatat pe toate sa nu mai ai problema asta?

| Alecz_Alexandru_1992 explică (pentru Roxana876):

Eu incerc pe toate iti dai seama ca le invat dar totusi vreau cateva sa le stiu bine ca imi trebuire 7...