| zafrina a întrebat:

Ce credeti despre "Arta Copiatului"?
credeti ca functioneaza cu orice profesor
spuneti-mi niste metode bune de copiat
spuneti-mi laughing daca vau prins profesorii copiind
am incercat sa copii la un test de la istorie insa n-am putut desi aveam copiutele pe masa si profesoara nu m-ar fi prins
mi s-a facut rusine fata de profa deoarece intotdeauna mi-a pus note mai mari decat meritam si n-am copiat si am luat 8 happy voi ati patit asa? ceati fi facut in locul meu? ati fi copiat?

Răspuns Câştigător
| LoryM22 a răspuns:

Zafrina daca pofesoara a vazut ca ai potential si tu ai un oarecare respect fata de ea contiinta nu te lasat s ate tradezi pe tine si pe profa si totusi ai luat o nota buna, hai sa-ti zic ceva daca era sa te vada urmatoarea data nu mai primeai note mai mari decat meritati, decadeai in fata profesoarei care poate are ceva mai mult pentru tine decat pentru ceilalti, poate te simpatizeaza sau vede ca ai potential.Eu am copiat in liceu si sincer nu m-a ajutat cu nimic daca invatam undeva in memoria mea ramaneau acele informatii ca niste cunostinte de baza si nu se stie niciodata cand ai nevoie de ele.Eu cred ca e bine sa inteti cat poti iar daca nu poti in acea perioada s avb cu pofesorul si sa ii zici ca ai anumite probleme daca te intelege si s adai lucrarea peste 1 saptamana. Dra in unele cazuri la materiile inutile cum aveam eu religie, filologie, etc copiam pentru ca nu ma ajutau cu nimic si nici nu invatam ceva uitil, deci invata ce e interesant si crezi ca merita s ainveti si sa retii, tiar la materiile neinteresante poti copia, ins adaca tu nu poti si nu ai curaj, nu iti este felul sa copiezi atunci nu o face, iti trebuie tarie si indiferenta sa copiezi sa nu te gandesti la consecinte si la ce ar crede ceilalti despre tine, ins amie cand eram mai mica nu-mi pasa, invatam doar la ce imi placea si la restul daca puteam copiam daca nu pana la urma invatam si asta e.

21 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pe mine ma amuza o chestie.La toate materile la care se poate copia, invat. E, cand e vorba de matematica n-ai nicio sansa.Ne da exercitii din alte culegeri si n-ai ce face cu fituicile.Se vede, la mate sunt cele mai mici note.In rest, invat din placere mai ales la psiho, istorie si geografiehee hee

soothe
| soothe a răspuns:

Deosebirea dintre Romania si multe alte tari, este ca in acele tari copii si adolescentii au respect pentru lege, cinste si munca lor si a altora.
Puteti sa injurati pe multi neispraviti din Roamania (de care ziceti ca sunt hoti), dar copiatul este calea cea mai buna de a ajunge ca ei.

| Ea12345 a răspuns:

Uneori, te mai inspiri whistling Glumesc... O singura data am fost prinsa, aveam test la geografie si aveam o harta din plastic in banca, mai trageam cu uchiul. M-a vazut si mi-a cerut-o...Am dat-o, si nici nu-mi folosise la nimic rolling on the floor

| LNK a răspuns:

Ce-ar fi sa "copii" din cartea de limba romana? Cred ca te-ar ajuta.winking

| MoNsTeR a răspuns:

Pls nu raspuns la intrebare...sunt si adulti pe site(poate chiar si profi) vreti sa ramaneti repetentilaughing...raspundetii lui ZAFRINA pe privat plslaughing

| tremurici a răspuns:

Bati un cui in banca(cui deala asa subtire)si faci o gaura intr-un carton subtire deala alb si scrii pe el si il gauresti si il pui acolo...nu-l vede nimeni;)http://www.youtube.com/watch?v=91lQK5SCzlQ si altele din lista aia:)plsss da o fundita:)

| Crisu_8081 a răspuns:

Eu imi puneam copiutele in sosete.Si cand scotea proful ziarul stateam "relaxata" si ma uitam lejer pe copiute.Doar de cateva ori am folosit metoda asta...pentru ca nu prea am avut nevoie sa copiez sau nu aveam cum, unii profi ne verificau inainte de un test laughing

| Anonim13265464 a răspuns:

Nu nu as fi copiat si sincer mie mi-a spus un profesor ceva oricat am incerca sa copiem el ne vede ca se face ca nu ne vede e altceva

| siwel a răspuns:

Cea mai buna metoda de copiat e cea din memorie. Inveti bine si dupa aia scrii! Merge super si poti fi crestin practicand-o, nu trebuie sa furi si sa dai impresia ca sti mai mult decat in realitate happy

| thelastc a răspuns:

Pai ...eu de obicei copiez la materiile nesemnificativelaughing care nu ma prea intereseaza
la romana chimie mate. astea mai importante. nu copiez pentru ca imi place sa invat. mai ales la chimie. profa e o scumpalove struck happy
si am copiat odata la romana laughing. nu-s usa de bisericablushing. ca ne-a dat sa invatam o caracterizare si eu n-am avut timp sa invat laughing si m-a prins laughing) big grin. de atunci am jurat ca nu mai copiez rolling on the floor

| imyourdestiny2 a răspuns:

Am copiat de multe ori :d
mi-am scris definitii pe maini sub bluza sau pe banca sau pe liniar sau copiute etc.trebuie sa fi atenta, pana acum nimeni nu m-a prins, trebuie sa ai grija si sa risti :X cel mai important e sa nu fi agitata sa nu te vada prof ca te uiti la ea ca at isi da seama copiaza la materiile mai usoare. de exemplu eu la chimie nu copiez pentru ca prafa a dat multi de unu si eu nu rischappy asa ca ai grija la ce materii copiezi :X si baftalaughing

| Giuly_3112 a răspuns:

Eu nu cred ca este bun copiatul eu ador istoria:X:X din clasa a 3 a pana amu in a 5 a eu am doar media 10 la istorie

| mariomario a răspuns:

Dar de ce sa copiezi? mai bine iti pui mintea la contributie si iei o nota pe merit

| andreeadeeathebest a răspuns:

Nu am copiat happy
cea mai buna solutie e sa inveti

| myke a răspuns:

Nu merge cu ori ce profesor nu uita ca si ei au trecut prin scoala, daca vor s ate lasa sa copiezi bine daca nu iarasi binewinking

| myke a răspuns:

Nu merge cu ori ce profesor nu uita ca si ei au trecut prin scoala,daca vor s ate lasa sa copiezi bine daca nu iarasi binewinking

| byank_9178 a răspuns:

Eu copiez mereu
scrie rasp pe o foaie si tine-o sub picior cand nu se uita prf iei piciorul si te faci ca scapi pixul sau pur si simplu te faci ca te concentrezi si ti capul in jos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaaaaaa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Copiatul nu poate fi o arta. Asta, pentru ca totul depinde de profesor. Daca doreste sa te lase sa copiezi, atunci o vei putea face. Cu cat vei copia mai mult la teste, cu atat vei pica mai tare la examenul final. Este autoamagire.

| Nume_9120 a răspuns:

Poti sa copiezi ct vrei daca stii cum
trebuie sa ai un complice
eu is in a5a si la scos pe un coleg din spatele meu la raspuns
buuuun... deschid eu cartea si ala citeste pe rupte...
cum am sous trebuie sa le ai cu astea

| tasha a răspuns:

Nu, draga mea nu as fi copiat pentru ca o cunosc si e prea draguta cu mine. Datorita ei, eu am inceput sa invat la isto si am ales sa merg pe un profil uman. Oricum e cea mai tare profa de isto pe care avut-o gen 5 pana acumwinking :*