| anonim_4396 a întrebat:

Luni am dat test la istorie. avem o profesoara oribila. am copiat de la colega de banca data de la o revolutie si profa m.a prins. nu mi.a notat lucrarea sau ceva. credeti ca o sa.mi dea 1? Ca a spus ca vrea lucarile noastre sa fie una langa alta.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru copiat poate sa-ti dea nota 1, ramane la latitudinea ei ce va face.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă știai că ai o profă 'oribilă', nu trebuia să riști. În această situație, nu îți rămâne decât să speri...

| Fatamuntilor a răspuns:

Vad ca stii ca se da nota 1 pentru copiat, stii ca profesoara este mai exigenta, ma intreg de ce ai riscat?
Daca te stie de eleva buna, poate considera un incident. Daca nu...te poti gandi cum poti sa-ti repari nota pana la sfarsitul semestrului.