| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti despre ideea Ecaterinei Andronescu de a muta orele de educatie fizica in weekend?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Si la noi, la scoala, in week-end organizam diferite concursuri: atletism, inot, orientare turistica, tenis de masa, fotbal etc. Lunar erau mai multe concursuri, cu premii simbolice, dar toata lumea a concurat entuziasmat, iar cine a fost intre premiati, a fost tare mandru!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

O MARE PROSTIE...

daniela
| daniela a răspuns:

Ce nu se facea sport pana acum, dar de acum cu propunerea asta nici atat.

eileen
| eileen a răspuns:

O porcarie. IN weekend iti petreci timpul cu familia, cu prietenii, eventual poti merge cu clasa in excursii, samd.

| kh1ss a răspuns:

Este o idee proasta ca si toate ideeile ei de altfel

| Paula a răspuns:

Ce?!?!?!?! :O:O
da la ce doamne atata ed. fizica, trebuie sa fie ceva "neobligatoriu" cine vrea face cine nu, nu si gata. laughing oricum nu toti avem daru sa fim ageri si din cauza asta unii primesc note proaste si strica media...

| galileo a răspuns:

Ceau. Ideea doamnei ministru nu are nici un sens, aceasta nu face decat sa indeparteze elevii de orele de Sport. Sa-i ceri unui elev sa vina la scoala pentru a face Sport in orele cand este liber, este sincidere curata. Eu cred ca ar trebui ca aceste ore sa fie introduse in orar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie imie asa si asa adica imi place da nu imi place

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Una este o activitate cultural-sportiva in weekend, la care participa cine doreste si, alta este sa iti rupi sambata sau duminica, ca sa mergi la scoala pe note. Daca pleci cu parintii in excursie, sau la bunica, sau aveti o aniversare, ce faceti? Mergeti la scoala sau mergeti cu parintii sau prietenii care sunt liberi? E o tampenie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU SUNT DE ACORD! Weekendul inseamna relaxare:lectura, film, vizie(bunici, rude), plimbari in parc, cu familia etc. nu ore de sport la scoala.