| BlogVitaClub a întrebat:

Voi ce credeti, ar trebui eliminate orele de educatie fizica din scoli?
Daca raspunsul este negativ, atunci va astept pe www.blog.vitaclub.ro/ sa va exprimati opiniile. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Chris a răspuns:

Nu cred ca orele de educatie fizica ar trebui sa fie eliminate din scoli, insa consider ca e necesar sa fie luate anumite masuri pentru ca acestea sa nu fie tratate superficial. Ar trebui, probabil, sa se organizeze periodic concursuri intre scoli la diferite sporturi, salile sa fie amenajate cu dusuri ( nu doar pentru design ) si asa mai departe. In acest moment, sunt multe goluri in sistemul roman de educatie.