| thealchemist a întrebat:

Ce credeti despre misionarii crestini din Africa si despre problema pe care o pune credinta in vrajitorie a localnicilor?
http://www.cartiortodoxe.com/......ntul-negru

2 răspunsuri:
| leonardo a răspuns:

Macar sa fi fost asta problema africanilor... In Sudan sunt inca zeci de mii de sclavi in anno domini 2011. Deci ma gandesc ca impactul credintei in vrajitorie nu ar fi o problema atat de mare pentru mine in comparatie cu ideea ca maine stapanul ar putea sa-mi taie o mana sau un picior. Asa, doar de amuzamentul propriu.

| imagine a răspuns:

Cele mai prospere tari ale lumii, sunt tarile in care traiesc atei, deci sa plece misionarii acasa din Africa, intrucat e un continent destul de sarac.Credinta in vrajitorie sau in religie e la fel de stupida, intrucat se bazeaza pe asertiuni antistiintifice.