| Flaphya a întrebat:

De ce continentul Africa mai este numit si "Continentul Negru"?

Răspuns Câştigător
| Realityxoxoxo a răspuns:

Pentru ca rasa care predomina in Africa este RASA NEAGRA

8 răspunsuri:
| emag a răspuns:

Poate pentru ca acolo traiesc negrii laughing

| JIJ a răspuns:

Pentru ca se afla multi negrii?

| luisanamy a răspuns:

Sunt de rasa neagra oamenii din acel continent.

| nicoleee30 a răspuns:

Probabil pentru ca pe acest continent populatia este majoritar de culoare neagra happy

| LolaGirl a răspuns:

E plin de negri?laughing Glumeam, nu stiulaughing

| AlePanda a răspuns:

Deoarece majoritatea persoanelor care traiesc in Africa au pielea de culoare inchisa happy

| elex a răspuns:

Acest continent se numeste asa deorece populatia extensia de acolo este de culoare si pentru ca inainte prin nu-s mai stiu ce secol a fost colonizata de oamenii de culoare si de aceea se numeste continentul negruhappy

Răspuns utilizator avertizat