| anonim_4396 a întrebat:

Ce distanta trebuie sa fie intre 2 cladiri conform legii.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista stabilita o anumita distanta legala, depinde si de intelegerea vecinilor. Exista stabilit doar ca picatura stresinii sa fie pe terenul proprietatea fiecaruia iar distanta de vedere sa nu fie mai mica de 2 m. Se refera la distanta dintre geam si gardul ce delimiteaza proprietatile.
Vecinii se pot intelege la orice alta distanta mai mica. Numai bine!

| MrAngelus a răspuns:

Minimul distantei intre cladiri trebuie sa fie egala cu inaltimea cladirii pana la cornisa.

Sursa: http://www.acumstiu.ro/....../index.php

| 12AA a răspuns:

Peste 1 metru

| 12AA a răspuns:

Intre 1,60 si 2 m ...sigurbig grin