| Vernusio a întrebat:

Ce e facultatea cu frecventa redusa? Cum functioneaza ea?

Răspuns Câştigător
| Ironwin a răspuns:

Se fac cursuri sambata si duminica dimineata, iar in cursul saptamanii esti "liber" sa mergi la munca happy.
Învăţământul cu frecvenţă redusă (IFR) cuprinde programe de pregătire ale căror componente dominante sunt: înlocuirea orelor de predare (curs) prin activităţi de studiu individual, comunicarea informaţiilor educaţionale prin medii suport multiple, întâlniri periodice cu studenţii pentru desfăşurarea activităţilor aplicative prevăzute de planurile de învăţământ (seminarii, lucrări practice, proiecte, practică de specialitate).