| 4827 a întrebat:

Ce este ispita? Poate fi considerata o ispita momentul acela cand esti indragostit si te gandesti numai la persoana aceea si la momentele fictive petrecute cu persoana respectiva? Mi se pare ca atunci cand esti indragostit iti ramane mai putin timp de meditat cu Dumnezeu. Se poate numi si dragostea o "ispita"?

2 răspunsuri:
| cosmin0808 a răspuns:

Ispita e altceva, nu o sa iti spun te las sa gandesti. AAAA! si dragostea nu se poate considera o ispita din potriva.
E adevarat cand esti indragostit iti ramane putin timppentru invatatura.
hahahaha.stiu la ce te gandesti, cui ii pasa de invatatura nulaughing

| Vulpe_Andreutza_1995 a răspuns:

Daca e dragoste adevarata nu e considerata o ispita