| anonim_4396 a întrebat:

Ce este mai importanta ca materie ROMANA sau MATEMATICA. Raspundeti-mi ca sa stiu la ce sa dau teza! Va rog!

18 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Am o veste proasta pentru tine: astea doua nu sunt la alegere, ci obligatorii. Poti sa alegi intre istorie si geografie, in clasa a VIII-a. Mai treci pe la scoala din cand in cand, ca, uite-asa mai afli noutati.

cami
| cami a răspuns:

Esti foarte funnyhee hee ambele sunt la fel de importante, fiindca esti obligat(a) sa dai la amandoua, dar cred ca romana.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Depinde de vrei să faci mai departe. Dacă vrei să te axezi pe un profil uman contează mai mult româna, iar dacă vrei un profil real este mai importantă matematica.

| Silvia a răspuns:

Omuleee... dai teza si la romana si la matematica, nu alegi tu la ce dailaughing. Astea doua sunt obligatorii.Doar in a 8a, alegi la ce sa dai teaza, dar asta intre istorie si geografiewinking.
Deci...invata la amandouawinking.

| larisa_6959 a răspuns:

In ce clasa esti? Te anunt cu regret ca aceste 2 materi sunt obligatori pana intra 8-a ( sunt intra 8-a) mai departe nu stiu sigur, dar la profil real mi se pare normal sa dai teza la mate (la liceu), la uman nu stiu, posibil sa nu dai teza.Insa la romana din cate stiu eu dai teza fara discutie dintra 5-a pana intra 12-a, pana si la bac este o materie obligatorie.

| Orannginna a răspuns:

La amandoua va trebui sa dai tezahee hee

Si difera de la om la om care este mai importanta. Nu zic ca matematica nu mi'ar folosi, dar pentru mine este mai importanta limba romana. happy

| Gabystelistu95 a răspuns:

Matematica.

| bebitzu a răspuns:

Pai... ai de ales intre romana si matematica? Eu stiam ca se dau ambele incepand din clasa a V a pana in clasa a XII a. Daca ar fi dupa importanta as zice ca matematica e mai folositoare.

| Fazanu a răspuns:

Depinde meseria pe care vrei sa o deprinzi. Dai la romana daca iti trebuie ceva pe profil uman, iar daca iti trebuie o stiinta fixa dai romana.

| betty17 a răspuns:

Pentru cultura generala ar fi istoria si geografia, dar depinde si ce vrei sa urmezi mai departetongue

succes

| Bloo2 a răspuns:

Mie unul mi se pare mai importanta romana.acum e alegerea ta big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Romana este mai usoara decat matematica.parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt amandoua obligatorii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciuna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Romana

| smileforme a răspuns:

Romana

| ali_7518 a răspuns:

Matematica

| alexandru_1086 a răspuns:

Amandoua