| anonim_4396 a întrebat:

Ce este un referat? Cum se defineste? cum trebuie facut cat mai profesionist?

7 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

REFERAT -Dare de seamă, scrisă sau orală, asupra unei cărți, a unei activități. ♦ Prezentare scurtă (orală sau scrisă) a unei publicaţii. ♦ Raport (de câteva rânduri) scris pe marginea unei cereri, a unui act etc. (în care se propune o soluție). ♦ Comunicare publică care prezintă o expunere desfăşurată a unei teme (la congres).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vgj

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O prostie

| petru169 a răspuns:

Un referat este o comunocare publica care prezinta o expunere desfasurata a unei teme.

| Gabriel2000Robert03 a răspuns:

Asta trebuia sa stii

| diana2060 a răspuns:

Referatul este o specie epica, cu actiune complexa, de ragula mai vasta decit nuvela si povestirea, cu mai multe personaje.Este o specie polimorfa, adica poate sa aiba cele mai diverse forme/configuratii