| shishilik a întrebat:

Ce facultate as putea face in paralel cu cea de Psihologie? Sunt la profil de filologie, imi place engleza foarte mult, dar sunt mai buna la francezastraight face Imi mai place arta, si istoria. Mi-as dori o facultate mai avantajoasa din punct de vedere al salariului pe care il voi lua dupa terminarea ei. Imi place psihologia, dar sunt realista ca nu pot castiga foarte mult, cel putin nu in tara... Nu prea as vrea sa plec in strainatate...Help please!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In resurse umane salariile sunt mici, ca translator salariile sunt mari dar iti trebuiesc pile la o institutie unde se poate castiga (un minister, o banca, oriunde se impune).

2 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

O facultate de perspectiva pentru tine ar fi facultatea de marketing:http://www.marketing.ase.ro/. Pentru ca vei putea lucra la resurse umane in firme mari si vei sti sa dezvolti si o afacere. Succes.