| anonim_4396 a întrebat:

Daca dupa terminarea facultatii vreau sa plec din Romania, ce facultate imi recomandati sa urmez ca mai apoi sa pot lucra in domeniu si in tara in care vreau sa ma mut?
Dorinta mea ar fi sa dau la psiho, dar unele chestii ma fac sa ma axez pe altceva din cauza banilor-salariului. Alte facultati pe care as dori sa le urmez ar fi Finante-Banci si Dreptul.

Voi ce imi recomandati?

Nu vreau raspunsuri gen,, faci ce iti place" pentru ca stiu ca asta voi face, dar vreau sugestii.

3 răspunsuri:
| Horus35 a răspuns:

Orice vrei, dar la taxă.

| yoshim a răspuns (pentru Horus35):

Sa ne platesti si noua taxele.

| Zarzarica171999 a răspuns:

Eu îți recomand sa faci facultatea de cibernetica statica și informatica happy
De acolo ieși inginer IT.
Se câștigă foarte bine din aceasta meserie atât în România cât și în străinătate, salariul ajunge și pana la 20 000 de euro.
Ca începător cam 5000 de euro, te poți interesa de aceasta facultate, din punctul meu de vedere merita, bineînțeles dacă știi sa lucrezi pe calculator și sa bagi programe și altele. Sper ca te am ajutat. Succes pe viitor.