| karrry9999 a întrebat:

Ce facultate mi s-ar potrivi daca: imi place matematica; sunt bata la muzica si desen; imi place engleza si ma descurca cat de cat si cu franceza; nu vreau nici o cariera bazata pe limba tomana (gramatica. literatura etc.); urasc biologia, istoria, geografia; imi place informatica; nu vreau teologie; si nici sport;. M-am gandit la ASE dar nu stiu mai vreau sugestii ajutati-ma va rog!

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Fa informatica, cum au zis si ceilalti. Nu doar ca se potriveste cu inclinarea ta, dar este si de viitor. Bafta!

| Anonymus314 a răspuns:

Fa facultatea de informatica.

| bngthtbx a răspuns:

Facultatea de Matematica si Informatica de la Universitatea Bucuresti e cea mai buna alegere, zic eu. Eu, una, acolo ma duc. Se da admitere si deja au inceput cursuri gratuite de pregatire pentru examenul de admitere. Daca vrei domeniul de licenta matematica si sa iesi profesor sau ceva cu cercetare in matematica bla bla dai doua subiecte la alegere din 4 (analiza, algebra, geometrie si informatica), iar daca vrei la informatica (ceea c se cauta =IT= multe locuri de munca si bine platite) subiectul de informatica e obligatoriu si celalalt il alegi pe loc. Mi se pare o alegere buna, sper ca te-am convins. BAFTAAA!