| Fumiko a întrebat:

Ce facultate trebuie sa fac ca sa devin asistent veterinar, in ce judete sunt facultatile si cat castiga un asistent veterinar?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru asistent si tehnician veterinar nu se face facultatea ci un curs postliceal acreditat de ministerul invatamantului. Facultatea se face doar pentru medici veterinari.

| DorrySweet51 a răspuns:

Eu cunosc multa lume care spune ca facultatea de medicina veterinara din Cluj este foarte buna. Iti sugerez Clujul. Iar ca si salar nu pot spune un numar exact ca nu stiu dar din mersul meu la veterinar cu pisica mea pentru un consult unii medici iau si 50 de lei. Atata stiu ca se castiga foarte bine si e o meserie frumoasa.