| Ramo137 a întrebat:

Ce facultate sa aleg dupa liceu? sad
Ma gandeam la psihologie dar degeaba daca nu se castiga prea bine ...si trebuie sa fac practica pe nebunii de la 9.
Ori asistent veterinar, dar nu prea stiu cum sta treaba aici. Ce ar trebui sa fac...si salariul.
Un sfat ceva?
Dau funda!
Voi la ce fac. sunteti? Cum este?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Cu plăcere happy

Facultăţi BUNE ( urmate de meserii bănoase ) sunt : Medicină, Jurnalism, Drept, I.T. ( îţi trebuie Matematică + Informatică ), Topografie şi Cadastru ( îţi trebuie Matematică ), Limbi Străine, Psihologie, etc.
Dar, evident, sunt şi GRELE!

Din PĂCATE, de la majoritatea ( restul ) facultăţilor tot VÂNZĂTOARE la tarabă ajungi - chiar dacă ai o Diplomă de studii superioare - doar că ai PRIORITATE faţă de cei cu liceu terminat sau cu Diplomă de BAC sad

O zi frumoasă!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Oricum, dintre cele două facultăţi menţionate de tine, este mai bine să faci Facultatea de Psihologie!
Dar, dacă nu ai posibilităţi materiale/financiare să-ţi deschizi un cabinet particular, atunci o faci cam degeaba sad

Toate cele bune!

| Ramo137 explică (pentru bursuc001):

Mda. sad ori altceva? Alta facultate? Ce ar mai fi bun asa...cu un salariu peste 15 mil..si sa nu.mi trebuiasca mate/fizica etc. Sti? Multumesc!

| Ramo137 explică (pentru bursuc001):

Multumesc.

| bursuc001 a răspuns (pentru Ramo137):

Cu plăcere happy

| bursuc001 a răspuns (pentru Ramo137):

Cu plăcere happy

Facultăţi BUNE ( urmate de meserii bănoase ) sunt : Medicină, Jurnalism, Drept, I.T. ( îţi trebuie Matematică + Informatică ), Topografie şi Cadastru ( îţi trebuie Matematică ), Limbi Străine, Psihologie, etc.
Dar, evident, sunt şi GRELE!

Din PĂCATE, de la majoritatea ( restul ) facultăţilor tot VÂNZĂTOARE la tarabă ajungi - chiar dacă ai o Diplomă de studii superioare - doar că ai PRIORITATE faţă de cei cu liceu terminat sau cu Diplomă de BAC sad

O zi frumoasă!