| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultati as putea sa urmez de la profilul de stiinte ale naturii? in afara de medicina, as putea sa merg dupa la o facultate de..informatica sa zicem?

2 răspunsuri:
| Disharmony a răspuns:

La informatică, de la științe ale naturii, nu cred că ai șanse să intri decât dacă îți place și muncești mult acasă. E valabil și pentru alte facultăți care n-au legătură cu biologia, chimia, fizica.

| DeeaV a răspuns:

Bineinteles, poti sa iti bagi dosarul si la 10 facultati o data. Nu conteaza liceul pe care l-ai terminat, mai ales profilul. Urmeaza-ti inima si fa ceea ce iti pleace si consideri ca e perfect pentru tine. Succes!