| Massiv3 a întrebat:

Bine v-am regasit big grin. Normal despre acelasi subiect, scoala. M-am gandit sa urmez profilul de stiinte sociale big grin. Din cunostintele mele dupa ce voi termina acest profil voi putea sa urmez orice tip de facultate doar sa am medie mare, nu-i asa? Normal ca eu voi dori sa merg la Informatica. Nu e o problema ca nu voi face mate-info, eu tot pot invata informatica singur sau cu ajutor. Nu imi este greu. Cunosc multe lucruri deja. Deci, voi ce spuneti, voi putea urma apoi Facultate ce se bazeaza pe Informatica? Ca celestica, etc

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

La facultatea de informatica faci si matematica de tip m1, pe care o faci la mate-info. De asemenea informatica o poti invata singur dar te-ar ajuta mai mult sa fie explicata de un profesor si sa faci mai multe ore pe saptamana, deoarece o sa iti dea si anumite exercitii, explicatii(faci c++) de care o sa ai nevoie si nu le gasesti pe net + ca ti-ar fi mai usor sa inveti si la scoala decat sa vii acasa si sa mai inveti cateva ore. Media mare de la liceu nu conteaza daca vrei sa dai la informatica, doar examenul de admitere. Deci, avand in vedere toate astea, daca crezi ca te descurci, sigur, nu conteaza profilul, o sa poti intra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa mergi pe mate info. Practic poți merge la facultatea de informatica matematica daca termini știinte sociale. Dar nu vei avea cunostinte necesare absolvirii acestui profil pentru urmarea facultății cu profil real pe care ți-o dorești.

| Victoria18 a răspuns:

Urmeaza un profil de mate-info. Iti va fi foarte greu sa urmezi pe mai departe ceva de informatica atata timp cat tu nu faci asta in liceu si faci suplimentar