| korbux a întrebat:

Ce facultati poate urma un elev de la profil de filologie?

Răspuns Câştigător
| Swabia a răspuns:

Pe baza diplomei de bacalaureat obţinută în urma examenului la sfârşitul clasei a XII-a, absolvenţii pot urma orice formă de învăţământ superior din ţară sau din străinătate...winking

16 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

...si eu am terminat filologie-istorie, asa ca poti face si psihologie, daca-ti place sa cunosti, si vrei sa ajuti oamenii sa le fie mai bine! Succes! psiho

Alte răspunsuri
| astertix09 a răspuns:

In mod teoretic e mai usor sa continui tot pe latura asta filologica urmand o facultate de litere, drept, jurnalism, comunicare, etc.
Asa cum a spus si doiny nu este obligatoriu, vei descoperi ca si un alt profil care nu are legatura cu filologia poate sa scoata ce ai mai bun in tine.
Eu am terminat tot un liceu filologic si am facut horticultura. Diferenta e imensa. Sunt o multime de materii specifice altor tipuri de licee, dar cu vointa poti sa recuperezi.

| claudya a răspuns:

Eu te-as indruma catre facultatea de relatii internationale... sa stii ca merita in contextul actual... tu decizi...ai de muncit mult dar vei avea si satisfactii pe masura

| Adry a răspuns:

Orice facultate (daca e destept) big grin

| jolie_3446 a răspuns:

Litere, Limbi straine, Drept, Stiinte politice

doiny
| doiny a răspuns:

Si eu am terminat liceul cu profil de filologie si am vrut sa intru la "Ecologie si Protectia Mediului"big grin diferenta mare nu? la inceput mi-a fost foarte greu pentru ca aveam cursuri foarte diferite( de profil biochimie), dar acum chiar imi place, sunt printre primii si iau si bursa de meritbig grin...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice facultate(pentru ca daca il duce mintea se poate descurca la orice facultate)

Alte răspunsuri
| Rorro_Mexicanos_1985 a răspuns:

Litere, Limbi straine, Drept, Stiinte politice litere, jurnalism, comunicare...

Alte răspunsuri