| alinm a întrebat:

Ce facultati pot urma daca imi place fizica si matematica? Mentionez ca sunt la stiintele naturii si nu am tangente cu informatica

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Poti face Facultatea de Fizica, cea de Matematica si poti face chiar Informatica, in cadrul celei de Matematica a Universitatii, pentru ca greutatea cade pe matematica, nu pe informatica. Ce ai pierdut la liceu e putin, faci tu separat. Poate Automatica in Politehnica sa fie prea grea pentru tine, aia e grea pentru oricine. Astea de pana acum sunt de calitatea intaia. Iar la calitatea a doua avem toate facultatile fara informatica din politehnica. Cu calitatea a treia nu iti mai pierd timpul. Te salut.

2 răspunsuri:
| Apetrei_Anca_1987 a răspuns:

Facultatea de fizica

| Apetrei_Anca_1987 a răspuns:

Facultatea de matematica (doar specializare mate sau mate-info)