| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă a avea suplețe în gândire?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Ciudată exprimare. Nu am mai auzit-o. Nu mi se pare un adjectiv potrivit pentru gandire dar nu poate insemna decat o gandire clara, curata, bine intentionata fata de toată lumea.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

A nu avea "ochelari de cal", a gândi (cum spun jmekerii) "out of the box", a privi (cu mintea) din mai multe unghiuri

tu ai suplețe?

| ReddY25 a răspuns:

Bună întrebare, cred că se referă la inteligență, să îți meargă mintea, să gândești bine în unele situații

| Yuoia a răspuns:

Sa gandesti rapid, sa gasesti si alte solutii la o problema in afara de cea "batuta in cuie".

| IceRope a răspuns:

Suplețe în gândire? LOL
E o expresie scoasă de unul care e mai "lejer" în gândire, nimic altceva. A vrut și el să fie cunoscut pentru ceva bun, iar acum lumea îl cunoaște, indirect, pentru că e prost.

| Ghengbeng18381 a răspuns:

Suplețe înseamătongueroprietate a unui corp solid de a putea suferi mari deformații nepermanente, prin încovoiere ori torsiune, deci cred ca se referă la a avea o gândire largă

Răspuns utilizator avertizat