| Jianu_Gabriel_Valentin_1981 a întrebat:

Ce inseamna expresia pasarea phoenix?

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Cintind despre ea, macar pe wikipedia iti vei da seama ce inseamna, nu te supara ca raspund succint, dar sunt numai cateva randuri de citit si nu vreau sa-ti rapesc placerea lecturii cu o explicatie care poate nu e chiar fidela ideii:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Pas%C4%83rea_Phoenix

| dragodana a răspuns:

Salut! Inseamna ca te renasti.Pasarea Pheonix a renascut din propria cenusa.Adica te reinventezi.Te imbraci altfel, te comporti altfel.
Daca vrei mai mult iti sugerez sa urmezi sfatul lui Mihaela1964.