| ACCsWaG a întrebat:

Ce semnificatie are : Pasarea phoenix? Cine ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| BiancaaaO a răspuns:

Pasarea Phoenix este asociata cu renasterea, nemurirea si triumful binelui asupra raului. Ea devenit chiar un simbol preferat de primii crestini. In crestinism, pasarea phoenix este vazuta ca fiind un simbol al renasterii, sperantei, puritatii, castitatii, casatoriei, credintei, verii, eternitatii, nemuririi si luminii.

| ACCsWaG explică (pentru BiancaaaO):

O expresie TE ROG! happy

2 răspunsuri:
| Tmcn a răspuns:

Este un simbol al renaşterii din nimic, legenda spune că pasărea Phoenix renaşte din cenuşă.