| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă "Homecoming"?

Răspuns Câştigător
| Bruno92 a răspuns:

Home coming = a reveni acasa

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

A te reintoarce acasa

| gabicoo a răspuns:

Dacă te referi la un serviciu, o consultație, etc. înseamnă că repectivul vine la tine acasă! Dacă vrei o simplă traducere folosește Google traducere!

| nicu991 a răspuns:

Te referi la functia de pe masini " coming home"- functia consta in iluminarea farurilor pentru o perioada scurta de timp de la momentul incuierii masinii din telecomanda. ( utila pe timp de noapte).

| kb9 a răspuns:

A veni/a reveni acasa si se scrie dezlegat.

| anonim_4396 explică (pentru kb9):

Eu am văzut că se scrie și legat și formează un singur cuvânt.
De exemplu, "Homecoming", filmul lui Beyonce, se scrie legat.

| kb9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, asta e un nume, pot si eu sa fac o aplicatie si sa-i dau numele aplicatiameatampita

| teolove10 a răspuns:

E o traditie americana din licee in care se organizeaza un bal/dans si la care pot participa si fostii elevi care au absolvit liceul