| SummerxD a întrebat:

Ce inseamna intensiv engleza? Exemplu daca vreau sau dau la mate-info, intensiv engleza, ce inseamna intensiv.

10 răspunsuri:
| anamaria13b a răspuns:

Eu am fost in clasa a 8 E intensiv engleza ceea ce inseamna ca faci ore de engleza ..mai mult ca celelalte limbi, am facut si germana dar doar 2 ore ..Intensiv engleza inseamna ca faci multe ore de engleza

| SummerxD explică (pentru anamaria13b):

Si inseamnca ca ea limba engleza de la inceput cat de cat?

| PedoBarbie a răspuns:

Înseamnă că o să faci cel mai mult engleza. Multe ore. Dacă e mate-info, intensiv engleza, faci multă matematică, informatică şi engleză.

| andru10best a răspuns:

Cam patru ore de engleza pe saptamana.

| CMaria21 a răspuns:

O sa faci mai multe ore de engleza decat de franceza!

| SummerxD explică:

Si la intensiv engleza ia materia de la capat?

| sabinaamaria a răspuns (pentru SummerxD):

Nu stiu, probabil o sa faceti o recapitulare din toate materia si dupa o sa dati un test. depinde si de profesor. daca el considera ca sunteti pregatiti atunci treceti mai departe

| NellyMarian a răspuns:

Adica o sa faci multe ore de engleza.

| sabinaamaria a răspuns:

La intensiv engleza o sa faci 4 ore de engleza pe saptamana in loc de 4 de informativa ( intensiv informatica).

| sabinaamaria a răspuns:

Nu stiu, probabil o sa faceti o recapitulare din toate materia si dupa o sa dati un test. depinde si de profesor. daca el considera ca sunteti pregatiti atunci treceti mai departe