| Nana_7474 a întrebat:

Ce inseamna monarh absolut? Dar oras-stat? Dar producatori liberi? P. s Asta nu e tema.Doar ca avem de compus un text despre aceste 3 subiecte, iar eu nici nu stiu ce inseamna.Cine ma ajuta? Funda! Urgent!

Răspuns Câştigător
| Deyu_4766 a răspuns:

Pai monarhu' absolutist.am invatat'o intra 6-7 nu stiu sigur. dar inseamna ca el se crede "tot" si ca este trimis de Dumnezeu pe pamant ca sa conduca.acel sat/oras/imperiu.etc
Orasu'-stat este acel oras condus de un guvern provizoriu(cred laughing au trecut multi ani de cand am facut asta happy )
si Producatori liberi is aia. care scriu tot felul' (ziare, reviste) dar pe cont propriu adica nu dau nici un ban regelui sau statului adica ma laughing fara taxe

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fbbgnuik