| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna o fisa de lectura si in ce consta? Cum se poate face dupa un articol o fisa de lectura? sau o carte ce NU are legatura cu Limba si literatura romana din alte domenii cum ar fi Politic? din domeniul politicii.

1 răspuns:
| TheDubstepMan a răspuns:

Păi o fişă de lectură e exact ca un test care ca subiect are : o carte sau o poezie sau o poveste sau un roman. Ea constă în exerciţii sau în povestiri. Fişa de lectură se poate face după un articol punând întrebari despre el. Păi o carte nu are nici-o parte care să nu aibă legătură cu Limba şi Literatura Română.