| jusify a întrebat:

Ce inseamna sa fi pocait?

Răspuns Câştigător
| laviniaB a răspuns:

Http://www.nnpcompany.com/......m-chicago/

eu sunt pocaita si imi place mult nu ma pot imagina altfel:D

7 răspunsuri:
| ionica56 a răspuns:

Adica ca crezi in Iehova[fiindca dumnezeu]
Bunica mea este de aceasta religie. Cei ce sunt in aceasta religie sunt foartee credinciosiii. Fetele :unele. poarta batic la 12 13 ani. unele nu.
Sau a fi pocait mai inseamna adventist cei ce tin sambatat cum tinem noi duminica. dar ei vinerea si sambata nu fac decat sa se roage!

| Broadband a răspuns:

Sa nu crezi in dumnezeu
ai alta religie
catolica

| Broadband a răspuns:

Aaaa da nu citisem corect
scuzati
greseala mea
are drepate @ katty

| jusify explică:

Ms mult pentru sprijin am inteles...Multumesc Laviniei care m-a ajutat mult in al descoperi pe D-zeu

| katty_6203 a răspuns:

Inseamna a fi cu adevarat un om credincios,a-ti parea rau de faptele si gandurile rele si a avea un anumit stil de viata care sa evidentieze faptul ca cu adevarat CREZI IN DUMNEZEU! Oamenii credinciosi, care merg la biserica, se spovedesc si au un suflet bun(pe langa fapte bune)sunt pocaiti(adica credinciosi in adevaratul sens al cuvantului). Asta avand in vedere ca noi oamenii in mare parte am ajuns din nefericire sa fim in ziua de azi crestini doar cu numele...

| katty_6203 a răspuns:

Iti multumesc @maryus, ma bucur ca ti-ai dat seama care este sensul intrebariihappy