| SimonaCristina a întrebat:

Ce inseamna semnul asta :" ^ "? Ca noua la scoala nu ne-a predat! crying FUNDOI!

Răspuns Câştigător
| Ivonaa a răspuns:

Se folosește pe computer pentru a arăta că ridici la o anumită putere.
de ex: 2^3 - 2 la puterea a 3-a

| SimonaCristina explică (pentru Ivonaa):

Eram sigura! Thanks a lot!

| SimonaCristina explică (pentru Ivonaa):

Joongie, ce clasa esti?

| Ivonaa a răspuns (pentru SimonaCristina):

Sunt în clasa a9-a; D

16 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Pai sin cate stiu eu nu inseamna nimic. Eu sunt in clasa a 9a si nu ne-a predat. Nu se foloseste sad.

| ÐÿÅ a răspuns:

Buna!
Semnul acela inseamna ca ridici la o anumita putere!

| Ramona000 a răspuns:

Arata ridicarea la o puterea pe computer

| Alexandru98 a răspuns:

Se foloseștte atunci când ridici un nr la pătrat

| passarisMB a răspuns:

Semnul ala este conjunctie logica (ex. Propoziția A ∨ B este adevărată dacă A sau B (sau ambele) sunt adevărate; altfel este falsă.) sper sa-ti fie de ajutor

| AlLeYoana a răspuns:

Nu cred ca inseamna ceva!big grin

| C0L0R a răspuns:

^|^
-

| sorea a răspuns:

Pai... e un soi de emoticon. nici noua nu ne a predat. cred ca plange sau ceva?
priveste ^ ca pe o gura si o sa l vezi...

| amena a răspuns:

Se folosește pe computer pentru a arăta că ridici un numar la o anumită putere, deoarece in word nu merge sa scrii 2la a3a.

| SelenaXd97 a răspuns:

^.^

| SelenaXd97 a răspuns:

Oh god! laughing))

| SimonaCristina explică (pentru SelenaXd97):

Asta s-a recomandat intr-o culegere! He, He, He! La. La. La! laughing Si ''god'' se scrie cu G mare, din cate stiu eu!