| Simooxd a întrebat:

Ce inseamna semnul asta: "±"?

Răspuns Câştigător
| waXonwaXoff a răspuns:

Plus, minus adica -2 +3etc.Numere negative si poztitive.Cred ca l-ai vazut pe un calculator de calculat-

8 răspunsuri:
| midnight a răspuns:

Este complicat...de exemplu numarul ±9 inseamna ca poti foluli numarul9 cu plus(+9) sau cu minus(-9). de obicei semnu ala este folosit pentru exprimarea numerelor intregi(numerele pozitive- alea cu plus; si negative-alea cu minus)! din multimea numerelor intregi nu fac parte numerele cu virgula. sper ca ai inteles

| bfvhjcv a răspuns:

Plus sau minus. funda?

| Irina117 a răspuns:

Pai de exemplu ai la mate o multime si sa zicem ca A={-2,-1, 0, 1, 2}
ca sa nu mai scrii numerele toate scrii A={±1, 0,±}
adica acelasi numar spozitiv dar si negativ

| vladix a răspuns:

Lol. inseamna plus-minus rolling on the floor)

| SentimenteColorate a răspuns:

O fata big grin

| BiddySustineCampaniaTPUrevive a răspuns:

Inseamna: + sau -. Nu este un semn,, batut in cuie,,, se refera la faptul ca in relatia respectiva poate exista ori -plus- ori -minus-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna +(plus) sau - (minus)

| barcelonamessi a răspuns:

Inseamna ca al doilea termen al adunari sa fie adunat si dupa scazut