| LanguageMaster a întrebat:

Ce înseamnă „studii generale minime obligatorii"?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna clasele care sunt obligatorii pentru toti elevii, in prezent sunt obligatorii 10 clase. In diferite perioade nivelul studiilor obligatorii au fost de 4 clase, apoi 7 clase, apoi 8 clase si acum 10 clase.
Am prins prime 2 perioade, cele cu 4 si 7 clase.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioandelasal):

În ce sens sunt obligatorii cele 10 clase? Dacă un ţigănuş fuge de la şcoală si merge la cerşit sau la furat, ce se întâmplă? Îl aduce cu forţa înapoi?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10 clase, cum a spus PRD98

| Logann a răspuns:

Ceea ce, probabil, ca nu ai.

| Sandor12921 a răspuns:

Studii generale minime obligatorii inseamna sa finalizezi cele 10 clase happy Dar nu recomand sa te opresti doar acolo, pentru ca exista mai multe perspective de viitor daca ai macar 12 clase

| PRD98 a răspuns:

Inseamna sa ai terminat un liceu (10 clase).

| RAY a răspuns (pentru PRD98):

12 clase sunt cand termini un liceu

| Dinu_Ionut_1991 a răspuns:

Cauta pe Dex online baiatu meu nu pe TPU