| UnQ7 a întrebat:

Salutare lume! Am si eu o intrebare, ce inseamna studii minime obligatorii? Cate clase cuprind aceste studii minime?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent sunt obligatorii 10 clase.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu 10 clase nu faci nimic, mergi cu liceul și diploma de bac la purtător!
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Studiile "minime obligatorii" reprezintă 10 clase!

Dar NU rezolvi nimic doar cu 10 clase sad
Este indicat să faci MĂCAR 12 clase/liceul şi să promovezi BAC-ul!

Toate cele bune!

| untu a răspuns:

12 clase! Studii primare 4 clase+studii gimnaziale 4 clase + studii liceale sau profesionale 4 clase= sa iei o diploma de absolvire pentru incadrarea in locul de munca!

| Răzvi4Deni a răspuns:

Eu stiu ca minimul este de 10 clase.