| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă Studii generale? Câte clase?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Inseamna clasele I-VIII.

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Mulțumesc!

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Apropo, Dacă sunt clasa a 9-A la profesională merită să m ai continui sau să mă duc la muncă? intru clasa a 10-A din septembrie. Și trebuie să fac 11 clase și termin abia la 20de ani.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am 18ani

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai tot timpul din lume sa te duci la munca.Insa inca cativa ani de scoala nu iti vor dauna.Nici mare profit nu vei castiga daca te angajezi asa repede.Incearca sa termini cele 12 clase de liceu, deoarece in ziua de azi e greu sa gasesti o slujba ok chiar si cu facultate. Daca ai doar liceul posibilitatile sunt si ele limitate, in sensul ca nu vei avea salariu prea bun, iar de promovare nu poate fi vorba.Depinde ce domeniu alegi, nu este o regula, dar repet, sfatul meu e sa termini scoala.Succes!

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Păi vreau doar profesionala să o termin și îmi dă diplomă de 10clase, eu zic că e de ajuns.

Mulțumesc!