| anonim_4396 a întrebat:

Ce însemnă Veni Vidi Vici?
Știu că ceva cu am venit, am plecat...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Am venit, am vazut, am invins'.
Mai tarziu dupa Cezar acest slogan se folosea la intrecerile sportive.

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://ro.wikipedia.org/wiki/Veni,_vidi,_vici
O seara buna:)

| giony54 a răspuns:

Am venit, am vazut, am invins a spus curierul de la Maraton cand a fost trimis sa vada daca au castigat lupta si dupa ce a zis astea a murit de epuizare, si asa sa infiintat maratonul proba olimpica in cinstea acelui soldat care a murit alergand sa duca o veste.

| winnie98 a răspuns:

Inseamna "Am venit, am vazut, am invins". Este cea ce a spus Caesar dupa ce l-a infrant pe Pompeius.

| TimyCool a răspuns:

Am venit am vazut am cucerit... Sper ca te-am ajutat!

| allepesa a răspuns:

Am venit, am vazut, am plecat

| Paulichy a răspuns:

Veni=Am venit
Vidi=Am vazut
Vici=Am invins
Intr-un cuvant Am venit Am vazut Am invins