| HarleyQuinn a întrebat:

Ce intra la simularea de la matematica de maine pentru clasa a VIII-a?
Vor fi functii? Prisme, piramide?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Functii nu vor fi, dar sigur intra prisma piramida, cubul si paralelipipedul dreptunghic. Ce ai facut pana acum in a 8-a fara functii si volume. In rest, tot din a5-a pana in a7ea

| Gonrax a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum să nu intre funcțiile? Funcțiile sunt subiecte foarte comune și de examen, și de simulare.

Excelent ar fi fost să întrebe profesoru.

| HarleyQuinn explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult!
Dar ariile de prisme si piramide se cer?

| HarleyQuinn explică (pentru Gonrax):

Profesorul ne-a spus doar in graba ca s-ar putea sa nu fie functii. A zis sa cautam noi pe internet, dar eu nu gasesc nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gonrax):

La simularea asta nu intra. Daca ar fi lucrat modele de simulari de martie din culegeri ar fi fazut ca nu e nici un ex cu functii

| anonim_4396 a răspuns (pentru HarleyQuinn):

Da
si volumele la astea trebuie sa le stii, doar ca nu se vor da calcule complicate cu ele. maxin trebuie sa aplici doar formula

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci functii sigur nu se dau. Ne-a zis profesoara in clasa

| Călugăr_Raluca_1995 a răspuns:

Nu vor fi functii