| Panteraa a întrebat:

Maine dau simularea la matematica (clasa a VIII-a). Intrebare pentru cei care au dato: s-a trecut in catalog?

19 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Ramane la decizia profesorului big grin

| afrodita3333 a răspuns:

La noi nu s-au trecut dar depinde de scoala, ramane la alegerea scolii daca le trece sau nu dar, majoritatea nu le trec.Noi parca nici n-am fost la simulare laughing

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca sunt note mici nu se trec

| suffarstar a răspuns:

Nu asta ar trebui sa te intereseze, ci cum sa faci sa obtii o nota mai buna. Depinde de profesor.

| Panteraa explică (pentru suffarstar):

Dar daca ai sti ca se trec nu te-ai chinui sa iei o nota cat mai mare? Din punctul meu de vedere asta te face sa inveti mai mult. Ca de invatat oricum am invatat doar nu merg numai sa fac prezenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La noi nu a trecut. N-ar trebui, daca ar fi vrut, v-ar fi amenintat ca vi le trece ca sa invatati. Cum n-a facut-o pana acum, nu cred ca vi le trece. S-ar putea ca cei care obtin un rezultat bun sa solicite trecerea, caz in care, din nou, e la alegerea profesorului daca accepta sau nu.
Bafta maine! happy

| BluishAngel a răspuns:

Hey.Nu,simularile nu se trec in niciun caz in catalog.Sunt date pentru a vedea nivelul elevului la sfarsitul gimnaziului si starea in care se prezinta el la adevaratele examene din vara.Nu are niciun rost sa se treaca in catalog si nu am auzit nicio scoala din oras unde sa se treaca drept note la situatia scolara.

| Scintilla a răspuns:

O simulare normal nu ar trebui sa fie trecuta in catalog, dar aici depinde foarte mult de profesor in parte, unii o pot pune in locul tezei, sau a unei note dar repet, depinde in functie de fiecare profesor in parte.

| dydydeea a răspuns:

Nu am dat-o inca, dar o dam joia viitoare si a zis profa ca nota o trece in catalog ( pentru ca asa se trec la clasele de a 8 a la liceu) sau cum s-a zis... nota de la simulare ar putea-o trece ca teza dar depinde de profesor

| Burdetiu a răspuns:

Numai daca vrea profesorul la mine de exemplu nu a trecut.

| SovietMarshalPeter a răspuns:

Tu vez sa iei nota buna nu numai hai ca m-a luat un cinci si i bine.

| AceAl3 a răspuns:

Pe foaia de la minister spune ca notele de la simulari se trec anul acesta in catalog si eu dau simulare la mate maine, anul trecut nu era obligatoriu ca simularile sa fie trecute in catalog, era obtional cum vroia elevul sau profesorul presupun ca asa va fi si anul acesta dar eu iti spun ce scria pe foaia de la UNU :* funda?:*

| Florentin98 a răspuns:

Asta e la latitudinea profesorului! funda?! :*

| DenisCrisan a răspuns:

Depinde de profesor, totusi ar trebui sa te intereseze sa iei nota mare happy

| BayatStylat a răspuns:

Pai
depinde si de profesor in general daca notele sunt mici in intreaga clasa nu se pune depinde de profesor de exemplu toata clasa ar trebui sa aiba la ora actuala sa zicem 3 note si voi aveti uni dintre voi 2 chiar si 1 daca este in criza de note sa-i spun asa se trece fara discutii.Si pana la urma de ce te intereseaza ca pana la urma important este sa iei o nota mare si sa NU ITI FACI GRIJI PENTRU NOTA IN CATALOG

| RaulHeciko a răspuns:

Nu se trece de obicei depinde de profesor sau profesoara partea I si a II ar trebui sa o faca toti in special partea I.

| Adi_Borghina_1998 a răspuns:

Gata cu intrebarile, pune mana pe o carte si lucreaza.

| Panteraa explică (pentru Adi_Borghina_1998):

Nu am voie sa pun intrebari? Doar de asta exista TPU, nu?

| AgentElla a răspuns:

La noi nu s-au trecut, dar e bine s-a iei o nota onorabila.