| Sunshine123 a întrebat:

Ce întrebări ați primit voi la susținerea licenței? Cunoașteți cazuri când nu s-au adresat întrebări ci doar felicitări pentru lucrarea realizată?

11 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Te lasa asa 12 minute sa vorbesti ca la știri
Poti sa mai desenezi care ceva la tablă
Ei oricum au documentația ta in fata

Și sa vezi ca te incurca
Si iti spune intentionat ca un calcul este gresit

Sau o firmula

EU AM SPUS
PUNEȚI PARIU!?

M-am înfuriat știam calculul făcusem proba practică
Făcusem măsurătorile
Si știam ce tensiune am intr-un anumit loc

Eu fabricasem un utilaj complex asistat de calculator

Si pana la urma au vrut sa ma incurce la calcule si al formule
Si pentru ca eu Construisem acea automatizare cu baze de date cu statistici cu inteligenta artificiala înainte ca inteligența artificială sa se fi inventat
Su ajustarea bazelor de date in functie de statisticile pe produsul finit
Lua decizii de sutocorectarea abaterilor in timp real si învață prin construirea de statistici
Pentru a fabrica produse cat mai perfecte fara ca omul sa intervină.

Pe scurt o sa vrea sa te incurce sa iti bage bete in roate pe la calcule sa vada daca si invatat formulele si daca le

| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil sa te felicite fara sa spui nimic...
Sustinerea licentei este un examen oral, obligatoriu, insemnand ca trebuie sa fii capabil sa explici ce ai scris in licenta aia si ei iti vor pune cel putin 4-5 intrebari cheie, ca sa se asigure ca tu ai facut licenta.
Daca nu esti capabil, inseamna ca altcinvea ti-a facut licenta si atunci poti chiar sa pici.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Legate de conținutul lucrării. 2. Nu.

| T0T a răspuns:

Întrebările, de obicei, sunt obligatorii, nu doar din lucrare, ci și din materia de facultate. Zic „de obicei" pentru că nu știu la ce panaramă de facultate s-ar proceda altfel.

| Sunshine123 explică (pentru T0T):

Faza e ca noi suntem multi in an, avem 2 zile acordate pentru evaluarile licentei deci dupa 30 de min per persoana, includ aici proba orala de 20 de min si 10 min prezentarea licentei, chiar crezi ca profii raman atenti la ceea ce prezinta fiecare student? E practic imposibil, de aia zic, ca toti spun ca vine sfarsitul lumii, dramatizeaza, dar nu e chiar asa.

| T0T a răspuns (pentru Sunshine123):

Sunt destul de atenți. Dacă nu sunt, pot fi și în dezinteresul tău, adică să li se facă lehamite mai ușor. Tu te poți gândi la ce dorești.

| Frank51 a răspuns:

Nu doar că te întreabă, dacă nu știi să explici ceva anume îți scade nota drastic. Dar nu se pune problema să nu iei notă de trecere dacă e făcută rezonabil.

| Lioana a răspuns:

Se pun intrebari din lucrare. Deschide lucrarea si iti pune intrebari de unde nimereste.

| Nirvanaaa a răspuns:

Se pun întrebări oricând.
Faza cu nu întreabă ca sunteți mulți e irelevanta.
Am fost săptămâna trecută la un congres de cazuri clinice prezentate de studenți, doctorii erau după gărzi și totuși au pus întrebări la absolut fiecare.
Da, sunt atenți. Dacă vor o pauza fac cu schimbul și tot pune măcar unul o intrebare. Una sigur va veni așa ca pregătește-ți materialul bine.

| user0010 a răspuns:

Eu am susținut luni proba de atestat pentru calificare, examenul a decurs ok, am citit proiectul iar pe baza acestuia mi s-au adresat 3 întrebări, în rest a fost bine.

| Slovcehov a răspuns:

Nu exista fara intrebari, iti pun intrebari din ce ai prezentat sa vada cat de bine cunosti argumentezi dar nu multe