| Ionut094 a întrebat:

Ce licee sportive(fara MATEMATICA) din Pitesti?

ce se face in aceeste licee sportive? iti alegi tu un sport?

Răspuns Câştigător
| eMiky24 a răspuns:

La liceu sportiv conteaza mai putin media. Trebuie sa dai niste probe sportive si in mare parte te poti baza pe ea, iti creste media generala cu mult + ca nu mai trebuie sa dai capacitatea din clasa a 8 a.

3 răspunsuri:
| TnT123 a răspuns:

Nu is din pitesti dar iti recomand unul bun

| eMiky24 a răspuns:

Nu sunt din Pitesti si nici nu stiu licee sportive din Pitesti, dar iti pot spune ce se face in liceele sportive. Intr-un liceu sportiv faci mai putina scoala, profesorii sunt mai ingaduitori..ca sa faci parte dintr-o clasa sportiva trebuie sa practici un sport la un club..trebuie sa ai o legitimatie la acel club si sa aduci o fisa lunar la liceu cum ca te antrenezi acolo. Si mai este ceva.din cate stiu eu la bac ai cele mai usoare subiecte.

| Ionut094 explică (pentru eMiky24):

Si cu ce medie se intra la un liceu sportiv?