| Andi2003 a întrebat:

Ce limba care nu este una indo-europeana ar trebui sa invat?(ceva care se cauta)

Răspuns Câştigător
| Pardelian a răspuns:

Chineza-daca economia va urma acelasi trend ca pana acum peste 20 de ani chinezi vor fi mai tari ca americanii

5 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Americana. Unii ar spune ca e tot aia cu engleza dar multe cuvinte difera.

| Sarcopt a răspuns:

Deocamdată engleza este baza

| CrinaMadalina a răspuns:

Cred ca mai bine ar fi sa inveti o limba care iti place nu care "ti-ar trebui" mai mult, pentru ca orice limba invatata, intr-un final te va scoate in evidenta si te va ajuta.

| Pana_Maria_2000 a răspuns:

Engleza, franceza sau germana happy

| Codruț27 a răspuns:

Chineza,