| Mona11 a întrebat:

Ce limbi se invata in scolile din Spania? VA ROG RASPUNS!

Răspuns Câştigător
| Maddiex3 a răspuns:

Eu ştiu că se învaţă la liceul bilingv Miguel De Cervantes.

5 răspunsuri:
| MadalinaaIoana a răspuns:

Spaniola big grin

| Gyganzie a răspuns:

Copiii şi tinerii români de vârstă şcolară din ţările membre ale Uniunii Europene, în care există comunităţi româneşti, vor avea posibilitatea să urmeze în continuare cursuri de limbă, cultură şi civilizaţie românească în unităţi de învăţământ, inclusiv în Spania şi Italia. Evident ca accent se va pune pe limba Spaniola.

| Mona11 explică:

Pagina asta este cea mai vizitata...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mona11):

Asta nu inseamna ca nu trebuie respectat regulamentul.

| Mona11 explică:

Dar ce limbi straine se invata in scolile spaniole? cum ar fi la noi engleza; germana sau franceza la ei ce se invata?