| smaranda20 a întrebat:

Ce materii faci la stiinte sociale? 2020? Si din ce dai teza si bacul?

2 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Romana, istorie, engleza, mate, sport și mai sunt

Biologia fizica și chimia faci doar în a 9a și a 10. În clasa a 11a o sa va puteți alege materiile pe care le vreți.

Dai teza la romana, istorie, engleza și în a 9a logica în a10a psihologie, în a 11a sociologie sau economie și a12a filosofie.

| Alexandr1onnn a răspuns:

9-10: Toate materiile
11-12: Ies biologia, fizica și chimia, dar rămâne matematica

Tezele
A 9-a: logică, română, engleză, istorie/geografie
A 10-a: psihologie, română, engleză, istorie/geografie
A 11-a: sociologie, română, engleză, istorie/geografie
A 12-a: psihologie, română, engleză, istorie/geografie

BAC
Obligatoriu: română și istorie
A treia probă este la alegere dintre: logică, sociologie, psihologie, filosofie, geografie și economie.
Sfat: Cea mai mare notă la Bac se ia la logică! Aproape toți iau 10.