| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a întrebat:

Ce materii se fac in clasa a 11-a la stiinte sociale si cate ore din fiecare? Dar la stiinte ale naturii?

Răspuns Câştigător
| Mada_9957 a răspuns:

Pai la stiinte sociale din clasa a 11 nu mai faci bio chimie fizica.in schimb iti baga materia de profil sociologia.mate faci 2 ore pe saptamana economie 2 /engleza 3 /romana 5 sau 6 /2isto/2 geogra/franceza/germana 2/ ore plus ca cei de la stiinte sociale au multe optionale, depinde de ce alege clasa de ex clasa din liceu meu a ales desen, educatie pentru sanatatelaughing materii de astea de rahat pentru medii mari.la stiinte ale naturii in schimb treaba e mai nasoala.materia e ft grea si spre deosebire de o clasa umana mediile sunt extrem de mici.aici din clasa a 11 faci 2-3 ore de bio, 3 de mat(de obicei se mai alege una ca optional deci 4), 3 de fizica, 2 de chimie, 3 de romana, 1 economie, 2 engleza, 2franceza, 1 geogra, 1isto. daca vrei mai multe detlii intra ep id"mady_girl_kissu"