| BeautyTeacher a întrebat:

Ce materii se fac la stiinte sociale in clasa a 9-a? Din ce se da teza?

Răspuns Câştigător
| oanna_4635 a răspuns:

Lb.romana(4 ore), lb.moderna I(3 ore), lb.moderna II(2 ore), lb.latina(o ora), matematica(2 ore), fizica(2 ore), chimie(o ora), biologie(o ora), istorie)2 ore), geografie(2 ore), logica si argumentare(2 ore), religie(o ora), Tehnologia informaţiei şi comunicării(2 ore), desen(o ora), muzica(o ora), sport(2 ore), dirigentie(o ora) + 2 discipline optionale(Istoria culturii şi civilizaţiei – curs de 4 ani, Istoria Europei, Competenţă în mass-media, Educaţie pentru sănătate, Structuri politice europene, Drepturile omului, Tehnici de comunicare în spaţiul public, Metode aplicate în psihologie sau Psihologia familiei ) sper sa-ti fie de ajutor raspunsul, funda?

1 răspuns:
| Floreenofficial a răspuns:

Teze:4 pe semestru deci 8 pe an
romana
engleza(aici depinde... daca la voi in liceu e franceza limba nr. 1 dati la franceza... sad )
istorie/geografie
si logica
obiecte:romana 4 ore, fizica 2, mate 2, chimie 1, latina 1, bio 1ora, sport 1 ora, franc 2, engl 3.ist,2 etc.
succes in noul an scolar! :*