| Clara_6276 a întrebat:

Ce materii se fac la stiinte sociale? Pe ce se >bazeaza?:" La ce dai bac-ul daca urmezi acest profil?! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Helvete a răspuns:

Materiile de baza sunt: romana, engleza/franceza/alta limba straina(depinde la ce vrei, eu sunt la intensiv engleza), istoria, logica, psihologia, cam astea sunt materiile principale. Bacul il dai la romana, engleza(sau ce limba straina o sa faci intensiv), istorie sau geografie si la alegere: logica, psihologie, economie sau filozofie.

6 răspunsuri:
| deya95 a răspuns:

Buna. Materiile predate la profilul stiinte sociale sunt : istorie, romana ( 6 7 ore pe saptamana am facut eu), engleza si franceza ( numarul de ore se stabileste in functie de care e limba 1 si limba 2 ) in clasa a noua vei face logica, in a 10 psihologie, in a 11 economie, in a 12 filosofie. Normal ca vei face si geografie matematica ...fizica chimie si biologie ( doar pana a 10 inclusiv ). ce facultate poti urma? Litere, jurnalism, filosofie, limbi si literaturi straine, comunicare si relatii publice. am terminat stiintele sociale. imi cer scuze daca nu am fost coerenta

| deya95 a răspuns:

Materiile de baza sunt romana, istoria si stiinte sociale adica in a 9 a faci logik a 10 a psihologie a 11 a economie a 12 a filozofie... faci pana a 10 a faci chimie(o ora) biologie(o ora) si fizica si mate mai faci sport, religie, desen, muzica, mate 2 ore pe saptamana la fel si fizica mai faci si engleza vreo 3-4 ore franceza 2-4 ore latina o ora geografie si TIC(un fel de info); bac-ul il dai la romana, prime limba straina studiata, istorie, si ai de ale intre logica filozofie psihologie si economie, cam atat

| oricare a răspuns:

Deci dupa ce am fazut comu'l lu'i "R" nu mai vreau la stiinte socialelaughinglaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Istorie, romana, engleza, franceza, inca o limba straina, logica(a-9-a), psihologie(a-10-a), economie(a-11-a), filosofie(a-12-a)geografie, mate fizica chimie biologie pana in a-10-a inclusiv si cam atat. sper ca ti-am fost de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Istorie,romana,engleza,franceza,inca o limba straina,logica(a-9-a),psihologie(a-10-a),economie(a-11-a),filosofie(a-12-a)geografie,mate fizica chimie biologie pana in a-10-a inclusiv si cam atat.sper ca ti-am fost de folos.

| brazy a răspuns:

Materiile de baza sunt:romana, istorie, geografie.din care dai si bac'ul