| clau25 a întrebat:

URGENT buna ce materii se fac la stiinte sociale? ce parere aveti despre acest profil? ce poti deveni daca il urmezi? este greu? merita sa il urmezi? multumesc fundita

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Faci cam ce faceai in generala + logica in clasa a9a si psihologie in a 10a.Pe clasa a 11a nu mai faci fizica, biologie si chimie.E un profil destul de usor si foarte dragut.In clasa a 11a mai faci economie si sociologie iar in a 12a faci filosofie.Dai bacu' la romana, una din limbile straine vrute de tine, istorie/geografie si una din stiintele de uman prcizate mai sus.In principiu e mult mai usor ca la clasele de real, asta o pot garanta si eu zic ca merita sa il urmezi. Poti sa devi jurnalist, profesor, avocat, thinking ai mai multe oportunitati stiu ca nu poti lucra in medicina pentru ca nu mai faci biologie si chimie.
Bye!