| Mocian_Bianca_1996 a întrebat:

Ce medie iti trebuie ca sa intri la mate info?

4 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Depinde, la mate info se intra si cu 7 si ceva

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa iti spunem mediile la toate liceele din toate orasele din tara?

| AC4S4 a răspuns:

Cate prostii pot scrie oamenii in raspunsuri...

Mediile de la admiterea la specializarea matematica-informatica difera de la liceu la liceu. Sunt licee unde se intra cu 7 si ceva, sunt licee unde se intra cu 9, 50... In general, mediile la mate-info sunt peste 8, 50. Dar exista un numar considerabil de licee de mate-info unde se intra cu mai putin.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man eu stiu ca in mod normal la mate info ai nevoie de o medie aritmetica, nu ponderata, de aproximativ 8. dar gen daca locuiesti in alte zone, precum stiu si eu, oradea. acolo se poate intra si cu mai putin pentru ca nu sunt prea destepti oamenii.