| andrey1412 a întrebat:

Ce medie mi-a iesit?

8-mate,chimie,fizica
10-franceza,engleza,romana,biologie,muzica,religie,geogr afie,sport,desen,romana optional(10*10)
9-istorie,mate optional

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Iti iese media 9, 50 (daca ai 10 la purtare). Felicitati!
Aduni toate mediile si apoi le imparti la cate medii ai.

14 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Oricum ti s-a crapat pielea de bucurie! Nu-ti mai incapi in piele de mandru ce esti! Succes! Dar sa nu te ajute si profii!

| TheStory a răspuns:

9,30 cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Media 8.88 happy

Răspuns utilizator avertizat
| Almássy a răspuns:

9,50

| товарищ a răspuns:

Aduni toate mediile si imparti la numarul lor ( cardinalul lor )

| Antoniacopiluța a răspuns:

9.50

| BlackChocolate1 a răspuns:

9,50

| Alexa37 a răspuns:

Pai cum ai zis tu notele 9. 46. dar eu presupun ca ai si medie la purtare. si aceea sa spunem ca ii 10 atunci media ta este 9.5. daca ii 9 la purtare 9.43. totusi e trist ca ai notele astea si nu stii sa iti calculezi media. pur si simplu aduni notele si imparti la numarul lor (adica cate materii ai)

Răspuns utilizator avertizat
| Alexa37 a răspuns (pentru andrey1412):

Okey laughing. Felicitari oricum.

| adelinxx6 a răspuns:

Ca sa stii pe viitor: aduni toate notele si le inparti la cate sunt happy D
ex : 8+8+8+9+9+10x10=142/(cate note sunt) 15 === 9.46
funda va rog

| micuta23 a răspuns:

Iti iese 9.50 daca ai 10 la purtare. bravo!