| kikikikikikikikilovs a întrebat:

Ce medii trebuie sa am la materii, ca sa iau nota 9, sau mai mult ca media generala(Adica la sfarsit de an scolar)

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Calculeaza-ti singur: http://www.diana-ionescu.ro/calculator-medii/

| ALGator a răspuns:

Eu cred că îți mai lipsesc vreo două note 8 ca să ți iasă media generală zece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Note peste 9, mi se pare logic. laughing) Ce intrebare.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Incearca sa ramai la 8 si 9, educatia fizica si religia iti vor ridica putin media dar nu te baza ca pot ridica medii de 6-7.
Exemplu: Notele obtinute sunt: 7, 8, 8, 10

Media notelor este: (7 + 8 + 8 + 10) : 4 = 33 : 4 = 8.25

| Ingognito a răspuns:

8 9 sau 10 cam asa

| AnaMariaaa13 a răspuns:

Pai incearca sa nu cobori la note de 8 mai jos. 8, 8, 9, 10 cam asa.