| popmirgea1999 a întrebat:

Ce meseri8e pot avea daca termin facultatea de educatie fizica si sport? Si cam ce salariu? Se merita sa faci o astfel de facultate?

3 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

Instructor, profesor de sport si cam atat, din cate stiu eu.

| mihai69 a răspuns:

Antrenor, profesor de sport, fizioterapeut.
Salariile - în funcție de angajator. Pot fi chiar și foarte mari, dacă ajungi la vreo clinică sau sanatoriu de recuperare („dincolo"), ori ajungi un antrenor de renume etc.

| neutrino a răspuns:

Intreaba-l pe profesorul tau de sport ce salariu are si te vei lamuri direct de la sursa.